اهدای 200 کتاب نفیس ایرانی به کتابخانه ملی تایلند • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

اهدای ۲۰۰ کتاب نفیس ایرانی به کتابخانه ملی تایلند

دسته بندی : فرهنگی سیاسی تاریخ : چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶

به نقل سرویس ادبیات سیاه جامگان فرهنگی ، این کتاب ها توسط رایخانومی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در به همراهنکوک اهدا انجام گرفت و در آیینی به همراه حضور ‘محسن محمدی’ سفیر کشورمان در تایلند، ‘محمدرضا زینلی’ رایخانوم فرهنگی ایران، معاون بخش هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ تایلند و بخش مدیریتی کتابخانه ملی این کشور جنوب شرق آسیا به این کتابخانه تحویل انجام گرفت.
‘کاچون’ معاون بخش هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ تایلند در این آیین از اهدای این کتاب های نفیس توسط جمهوری اسلامی ایران به کتابخانه ملی کشورش تقدیر انجام.
وی این مراسم را شروع نیکوی برای همکاری های فرهنگی – هنری فردا بین دو کشور دانست و گفت که منطقهوندان تایلندی از این کتب برای ارتقای سطح علمی و هشداراتی خود بهره خواهند برد و به همراه ایران هر چه افزایش آشنا می شوند.
این مقام وزارت فرهنگ تایلند همچنین آمادگی کتابخانه ملی کشورش و نهادهای وابسته به وزارت فرهنگ تایلند را برای همکاری هر چه افزایش و نزدیک تر دو جانبه به همراه ایران اعلام انجام.
‘محسن محمدی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند نیز در این آیین به همراه اشاره به تاریخچه روابط فرهنگی – سیاسی دو کشور، از اعلام آمادگی وزارت فرهنگ تایلند و نهادهای زیر مجموعه برای همکاری به همراه کشورمان هستقبه همراهل انجام.
وی گفت که سفارت ایران در تایلند و نهادهای وابسته نیز آمادگی تکمیل دارند به همراه نهادهای این کشور جنوب شرق اسیا برای توسعه روابط به صورت همه جانبه همکاری کنند.
کتابخانه ملی تایلند جایگاه ویژه را به نام ایران در بخش بین المللی کتابخانه به آثار و کتب نفیس اهدایی ایران اختصاص داده هست.
مقرر انجام گرفت به همراه اهدا و ارسال کتاب های جدید از سوی ایران در سال های فردا این جایگاه به بخش ایران گسترش و توسعه یابد .
هیات ایرانی در ادامه از بخش های مختلف کتابخانه ملی تایلند از جمله بخش پایان نامه ها و کتب خطی و آثار قدیمی دیدن انجام و ۲ نسخه از کتاب های زیاد قدیمی در مورد ایران که به زبه همراهن های تایلندی ترجمه انجام گرفته بودند، مورد به همراهزدید قرار گرفت.
کتابخانه ملی تایلند از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۱۲ به همراه کتابخانه های داخل ایران و کتابخانه ملی تبه همراهدل هشدارات و کتب داشته هست، اما بعد از سال ۲۰۱۲ این رابطه قطع انجام گرفته بود.