برگزاری نمایشگاه میراث فرهنگی در ایران و شیلی/خواهرخواندگی منطقهها • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

به‌ گزارش سرویس میراث فرهنگی و گردشگری سیاه جامگان فرهنگی ، علی‌اصغر مونسان روز سه شنبه در دیدار به همراه سناتور خیدو خیراردی معاون مجلس سنای شیلی به همراه اشاره به اینکه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ترکیبی از اقتصاد و فرهنگ را در خود جای داده هست، تصریح انجام: سیهست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط تجاری، سیاسی و فرهنگی به همراه همه کشورها هست و در این میان برای کشورهای آمریکای لاتین اهمیت زیادی قائل هستیم.
معاون مدیر‌جمهوری به همراه ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های بین دو کشور، گفت: ایران کشوری به همراه ۷هزار سال قدمت تاریخی هست، آثار تاریخی زیاد زیادی در کشور ما وجود دارد و حدود ۳۵۰ رشته صنایع‌دستی در کشورمان داریم.
مونسان افزود: پس از برجام، فصل جدیدی برای ایران به همراهز انجام گرفته هست و همکاری‌های ما به همراه دنیا در حال گسترش هست.
وی افزود: ۲۲ اثر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی به‌ثبت رسیده هست.
رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری برای برگزاری نمایشگاهی از میراث فرهنگی و صنایع دستی ایران در شیلی اعلام آمادگی انجام.

** علاقه‌مندی شیلی برای برگزاری نمایشگاه معرفی ایران

همچنین در این دیدار سناتور خیدو خیراردی معاون مجلس سنای شیلی به همراه اشاره به اینکه از مشاهده تصویر واقعی ایران شگفت‌زده انجام گرفته هست، افزود: ایران دارای سابقه تاریخی زیاد به همراهشکوهی هست و به‌همین دلیل ارتبه همراهط به این کشور برای ما اهمیت دارد.
معاون مجلس سنای شیلی ادامه داد: برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی و صنایع‌دستی ایران در شیلی زمینه آشنایی آقام این کشور به همراه آقام ایران را فراهم می‌کند، همچنین ما می‌توانیم میزبه همراهن دانشمندان و فیلسوفان ایران در کنگره فردا‌پژوهی فلسفی و علمی شیلی به همراهشیم.
خیراردی به همراه اشاره به اهمیت حوزه گردشگری در توسعه روابط کشورها، گفت: امروز به همراه وجود تکنولوژی دیگر فاصله‌ها نمی‌تواند مانعی برای ارتبه همراهط کشورها به همراهانجام گرفت،

** برگزاری نمایشگاه صنایع‌فرهنگی ایران و شیلی در دو کشور

بهمن نامورمطلق معاون هنرهای سنتی و صنایع‌دستی هم در این دیدار به همراه اشاره به اینکه، زمینه لازم برای گسترش روابط در حوزه صنایع‌فرهنگی بین دو کشور فراهم هست، اضافه انجام: ما آمادگی داریم در مقابل برگزاری نمایشگاهی برای معرفی ایران در شیلی، نمایشگاهی از آثار فرهنگی شیلی در ایران برگزار کنیم.

** اشتراکات فرهنگی ایران و شیلی زیاد هست

محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی در این دیدار گفت: در حال حاضر همکاری‌های نیکوی در حوزه میراث‌فرهنگی بین دو کشور وجود دارد که ما علاقه‌مند به افزایش این همکاری‌ها هستیم.
وی تصریح انجام: همچنین به همراه توجه به برگزاری کنگره فلسفی و علمی فردا‌پژوهی در شیلی، ایران می‌تواند در زمینه‌های مختلف این کنگره به همراه شیلی همکاری داشته به همراهانجام گرفت.

** ایران درگاهی برای یادآوری انسانیت

کریستین به همراهروس سفیر آکرودیته شیلی در این دیدار گفت: ایران می‌تواند درگاهی به همراهانجام گرفت برای یادآوری موضوع انسانیت به سایر کشورها، دلیلکه ایران دارای تاریخ و تمدن کهن و به همراهسابقه‌ای هست.
وی تصریح انجام: ایران یکی از کهن‌ترین تمدن‌های جهان را دارد و به همراه وجود اینکه در ناحیه‌ای بحران‌زده قرار گرفته هست، از امنیت و هستقلال برخوردار هست.

** پیشنهاد خواهرخواندگی دو منطقه از ایران و شیلی

معاون مدیر‌جمهوری در پایان این دیدار به همراه ارائه پیشنهاد خواهرخواندگی بین یکی از منطقههای تاریخی ایران و یکی از منطقههای شیلی گفت: شناخت آقام دو کشور از همدیگر، گسترش روابط همه‌جانبه را به‌ دنبه همراهل خواهد داشت.
وی به همراه بیان اینکه ملت ایران در طول تاریخ هفت هزار ساله خود متداوم صلح‌طلب بوده هست، گفت: ما هیچ‌گاه جنگی را آغاز نانجامه‌ایم اما در مقابل کسانی که به کشور ما حمله انجامه‌اند ایستادگی انجامه‌ایم، در طول تاریخ کشورهای زیاد زیادی به ایران حمله انجامه‌اند، اما فرهنگ ایران اسلامی به‌واسطه قدمتی که دارد هیچ‌گاه دستخوش تغییر نانجام گرفته هست، ما فرهنگ، دین، آیین‌ها و تاریخ و هویت خود را حفظ انجامه‌ایم و در فردا هم همین‌گونه خواهد بود.