ترامپ یک فرصت برای مهست • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

ترامپ یک فرصت برای مهست

دسته بندی : فرهنگی سیاسی تاریخ : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

ماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه بیان اینکه روی کار آمدن ترامپ بزرگ‌ترین فرصت برای کشور ما هست، گفت: ترامپ به همراهطن آمریکا را به جهانیان نشان می‌دهد و در این شرایط ما می‌توانیم حقانیت خود را ثابت کنیم و دیپلماسی فعالی به همراه سایر کشورهای دنیا برقرار کنیم.

به­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛  علیرضا زاکانی نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم شامگاه امروز در نشستی که در محل مسجد الزهرا(س) خانی‌آبه همراهد برگزار انجام گرفت، به همراه بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی را برای کشور به ارمغان آورد، گفت: قبل از انقلاب کشوری وابسته به آمریکا بودیم که آمریکا از ما حق توحش می‌گرفت و در مقابل به همراهید ما از منافع این کشور در ناحیه دفاع می‌انجامیم.

وی افزود: این مسئله حقیقت تلخ تاریخ قبل از انقلاب هست.

زاکانی به همراه بیان اینکه شعار ما «هستقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بود، خاطرنشان انجام: امروز می‌توانیم قاطعانه بگوییم که از لحاظ هستقلال سیاسی صد درصد مستقل هستیم و هیچ کشوری در جهان مثل کشور ما مستقل نیست و این ادعا، ادعای بزرگی هست.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم در همین رهستا افزود: یکی از نشانه‌های این هستقلال سیاسی آرزونجام ایران در قبه همراهل سوریه هست که ایران اسلامی و خط مقاومت در قبه همراهل سوریه مستقل تصمیم گرفت و حتی روسیه هم در برهه‌ای میدان را خالی انجامه بود.

زاکانی به همراه اشاره به یکی از دلایل نشانه‌های دیگر هستقلالی سیاسی کشور گفت: در قضیه سوریه کشورهای آمریکا، عربستان، انگلیس، فرانسه، اردن، ترکیه و… گفتند به همراهید بشار برود، ولی یک نفر در ایران که رهبر انقلاب بود، فرمودند؛ «بشار به همراهید بماند» و دیدیم که بشاراسد ماند.

وی در عین‌حال به همراه بیان اینکه هنوز به هستقلال فرهنگی و اقتصادی نرسیده‌ایم، گفت:‌ علت فشارهایی که هنوز از طرف آمریکا و کشورهای غربی به ما وارد می‌شود، عدم هستقلال ما در حوزه فرهنگ و اقتصاد هست.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه بیان اینکه آزادترین کشور به معنی درست کلمه نیز ایران هست، خاطرنشان انجام: هرتعداد می‌توانیم آزادتر از این هم به همراهشیم و این در گروی اجرای تکمیل اصل (۸) قانون اساسی مبنی بر امر به معروف و نهی از منکر متقابل در جامعه هست که هنوز آن را در کشور نتوانسته‌ایم پیاده کنیم.

زاکانی تأکید انجام: حیاتی‌ترین بخش اصل (۸)‌ قانون اساسی امر به معروف آقام به مسئولان هست که هنوز به مرحله اجرا نرسیده و مغفول مانده هست.

وی به همراه اشاره به آقام‌سالاری دینی یکی از اساسی‌ترین مسائلی هست که به همراهید موردتوجه قرار گیرد گفت: مشارکت آقام در تعیین سرنوشت خویش جزو اساسی ترین اصول آقام‌سالاری هست که قبل از انقلاب به صورت ظاهری اجرا می‌انجام گرفت و همه نمایندگان مجلس و مسئولان به صورت فرمایشی انتخاب می‌انجام گرفتند.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم ادامه داد: وقتی آقام رأی می‌دهند و مسئول را انتخاب می‌کنند، وظیفه نظارت نیز برعهده آقام هست و آقام به همراهید ببینند که مسئولان به وظایف خود عمل می‌کنند و درنهایتِ آزادی بگویند چه مقدار از قول‌ها و وعده‌هایی که در زمان انتخابه همراهت داده بودید، عملی انجام گرفته هست؟

زاکانی به همراه بیان اینکه وظیفه اداره جمهوری اسلامی به عهده مسئولان اجرایی هست، تصریح انجام: متأسفانه در ۳۸ سال گذشته مسئولان کشور کاهش در تبعیت از ولایت‌فقیه در خدمت آقام بوده‌اند.

وی به همراه اشاره به برخی آسیب‌های وارد بر جمهوری اسلامی خاطرنشان انجام:‌ یکی از این آسیب‌ها نفوذ هست که سبب انجام گرفت ما دچار مشکل شویم و به همین دلیل رهبر انقلاب در دو سال اخیر بر این مسئله تأکید دارند.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم تأکید انجام: امروز نفوذ به حدی رسیده هست که عده‌ای عامدانه تصمیم غلط می‌گیرند.

زاکانی به همراه اشاره به مسئله فساد به عنوان یکی از آسیب‌های وارد بر جمهوری اسلامی گفت: فساد از حالت فردی خارج انجام گرفته و به‌صورت سازمانی پیچیده درآمده هست و امروز دزدی‌ها خیلی شیک صورت می‌گیرد.

وی در ادامه به سوءمدیریت به عنوان یکی از آسیب‌های دیگر اشاره انجامه و این مسئله را یکی از مشکل‌آفرین‌ترین مسائل کشور قلمداد انجام.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم همچنین اعتماد به دشمن را نیز یکی از مشکلات مبتلابه مسئولان عنوان انجامه و خاطرنشان انجام: متأسفانه در این سی و هشت سال اخیر مسئولان کاهش به نهادهای انقلابی چون بسیج، نهضت سوادآموزی و کمیته امداد اعتماد انجامه‌اند و این نهادها را رقیب خود خوانده‌اند،‌در صورتی که رهبر انقلاب نیز اخیراً در یکی از بیانات خود فرمودند؛ «بسیج رقیب دولت نیست».

زاکانی به همراه تأکید بر لزوم توجه مسئولان به نخبگان جامعه، افزود: ویژگی نخست نخبگان جامعه این هست که به همراهید جامعه را روشن کنند و به همراهید خواص اهل حق جان بر کف در برابر خواص بی‌بصیرت نقش‌آفرینی کنند و هدایت جامعه در دست‌شان به همراهشند.

وی افزود: خواص اهل حق جان بر کف در این بخش از وظایف خود تاکنون کارویژه خود را به‌نیکوی انجام ندادند، لذا وقتی می‌بینیم در جایی آقام دچار ابهام می‌شوند و دست به انتخابی می‌خانومند که آثار آن انتخاب بعداً مشخص می‌شود، در این شرایط کسی که بدهکار هست، خواص اهل حق جامعه هست.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه اشاره به وظیفه دوم خواص و نخبگان جامعه تصریح انجام: محور قرار گرفتن در امور و اداره کشور برعهده خواص اهل حق جامعه هست و به همراهید جامعه بر محور شایستگان و عناصر صاحب‌ علم، تجربه و فضیلت به همراهید اداره شود که متأسفانه در کشور ما فرقه‌گرایی به همراهعث می‌شود چنین اتفاقی نیفتد.

زاکانی به همراه طرح این سوال که مگر معلوم نبود که نتیجه برجام چه خواهد انجام گرفت، تصریح انجام: در جلسه کمیسیون برجام همه حرف خود را زدند و من در آن جلسه به دوستان گفتم که معیار صحبت‌های خود را در کمیسیون این سند حیاتی قرار دهید که فردا و حیثیت کشور ما وابسته به آن هست و در مورد متن برجام بحث کنید.

وی به همراه بیان اینکه امروز پس از زیاد از یک سال بند بند گزارش کمیسیون برجام حقایق خود را نشان می‌دهد،‌ افزود: سوال این هست که دلیل آن روز به این نتایج و گزارش توجه نانجام گرفت و دلیل گزارشی که توسط نخبگان حوزوی و دانشگاهی از لحاظ تخصصی تنظیم و جمع‌بندی انجام گرفت اعتنایی نانجامند و حتی حاضر نانجام گرفتند آن گزارش را هستماع کنند.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه بیان اینکه نخبگان جامعه در روشن‌گری جامعه انجام نداده‌اند، گفت: دلیل اینکه فتنه ۸ ماه طول کشید، این بود که نخبگان و خواص جامعه به همراه جامعه صحبت نمی‌انجامند و دنبه همراهل آبروی خود بودند.

زاکانی به همراه تأکید بر اینکه جامعه به همراهید بر محور نخبگان اداره شود، گفت:‌ جامعه را نمی‌شود بدون نخبگان اداره انجام، کمااینکه حتی اداره یک خانه نیز بدون وجود یک نخبه میسر نیست.

وی به همراه اشاره به اینکه آقام متداوم در انقلاب اسلامی وظیفه خود را انجام داده‌اند، تصریح انجام: هم در دوره جنگ و هم در دوره تحریم، آقام به وظیفه خود به‌نیکوی عمل انجامند و دشواری مشکلات را آقام کشیدند ولی آنچه که آمریکایی‌ها می‌خوهستند که آقام شورش کنند، آقام حاضر به چنین کاری نانجام گرفتند و نمره آقام در عرصه انقلاب زیاد به همراهلهست.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه بیان اینکه برخی این سوال را می‌پرسند آقام این مسئولان را انتخاب انجامه‌اند، اظهار داشت: دلیل انتخاب ضعیف آقام هم نخبگان هستند.

زاکانی به همراه تأکید بر اینکه برخی مسئولان به نسخه‌ اسلام برای حکومت‌داری اعتقادی نداشتند و علاقه به نسخه‌های غربی داشتند، خاطرنشان انجام: برخی مسئولان به آقام نگاه پایین به به همراهلا دارند و این زیاد خطرناک هست.

وی به همراه بیان اینکه در برخی مواقع این خواص و نخبگان هستند که راه را به آقام نشان نمی‌دهند، اضافه انجام: بخشی از مشکلات ناشی از عدم روشنگری و بخشی دیگر متأثر از عدم محور قرار گرفتن نخبگان در جامعه هست.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه تأکید بر اینکه به همراهید راهی را انتخاب کنیم که مسئولان کشور ارتبه همراهط درستی به همراه رهبری، انقلاب، آقام، نخبگان و نهادهای انقلابی داشته به همراهشند، گفت: یعنی به حرف دشمن اعتماد نکنند و در برابر رهبری، حرف‌های ایشان را تبعیت کنند و در برابر آقام خضوع داشته به همراهشند و نخبگان را به‌کار بگیرند و کشور را بر مدار نخبگان اداره کنند.

زاکانی افزود: ظرفیت هستفاده از آقام و نخبگان در سال‌های اخیر توسط رهبر انقلاب فراهم انجام گرفته هست و این امکان وجود دارد که به همراه هستفاده از روحیه انقلابی مشکلات کشور حل شود.

وی به همراه بیان اینکه ترامپ برای ما بزرگ‌ترین فرصت هست، خاطرنشان انجام‌: دلیلش این هست که به همراهطن آمریکا را به جهانیان نشان می‌دهد و این مکان جایی هست که می‌توانیم حقانیت خود را ثابت کنیم و هم به همراه آقام جهان و هم به همراه سایر دولت‌ها ارتبه همراهط برقرار کنیم.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه اشاره به اینکه دولت می‌گوید من در برابر ترامپ کوتاه می‌آیم چون او یک مدیر‌جمهور دیوانه هست، اظهار انجام: به همراهید بگوییم خیلی اشتبه همراهه می‌کنید که کوتاه می‌آیید و ما حق نداریم کشور را به دام جنگ بکشیم.

زاکانی ادامه داد: این کوتاه آمدن دولت در برابر ترامپ کشور را به دام جنگ می‌کشاند، زیرا به همراهعث طمع‌ورزی و حمله وی خواهد انجام گرفت. ما به همراهید بین جنگ و صلح و بین تسلیم انجام گرفتن و اتخاذ موضع در برابر ترامپ یکی را انتخاب کنیم و ما نه جنگ و نه تسلیم انجام گرفتن را انتخاب می‌کنیم.ما در قبه همراهل ترامپ روش فکورانه بهره‌وری از گسل‌های بین نمایندگان جهانی را در نظر می‌گیریم و منافع خودمان را به پیش می‌بریم.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه تأکید بر اینکه امروز به همراهید راه دیپلماسی فعال به همراه جهان به همراهز به همراهانجام گرفت، گفت: ما به همراهید حرف بخانومیم و بگوییم منطق ما منطق درستی هست و حاضریم به همراه پایان دنیا مراودات مالی داشته به همراهشیم و این مراودات بر اساس احترام متقابل به همراهانجام گرفت و به همراهید توجه کنیم همه جهان آمریکا نیست.

زاکانی به همراه بیان اینکه به همراهید قید آمریکا را بخانومیم، افزود: دلیلش این هست که آمریکا از موضع هستکبه همراهر خود را حق مطلق می‌بیند و از این رو برجام را نیز اجرا نمی‌کند.

وی به همراه اشاره به اینکه مسئولان ما امروز چشم امید به آمریکا دوخته‌اند، گفت: یکی از آثار روی کار آمدن ترامپ این هست که حداقل چشم امید خود را به ملت خواهند دوخت و به توان داخلی کشور توجه خواهند انجام.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم به همراه بیان اینکه ما می‌توانیم در این راهی که حرکت می‌کنیم حقانیت پایان راه گذشته خود را اثبه همراهت کنیم، خاطرنشان انجام:‌ می‌توانیم به همراه ضوابطی که به همراه دنیا برقرار می‌کنیم راهی را برویم که نتیجه آن هستقلال اقتصادی کشور به همراهانجام گرفت و آن هستقلال اقتصادی را حفظ کنیم.

زاکانی به همراه تأکید بر اینکه دعوا به همراه دنیا هیچ‌گاه در دستورکار انقلاب اسلامی نبوده هست، اظهار داشت: دائماً پیام امام(ره) و رهبر انقلاب صلح و دوستی بوده هست.

وی به همراه بیان اینکه ما در برجام تعهدات خود را انجام داده‌ایم، ولی آمریکایی‌ها زیر به همراهر تعهدات خود نمی‌روند، گفت:‌ دلیلش هم این هست که مذاکره‌کنندگان عجله انجامند و ما پایان تعهدات خود را انجام داده‌ایم و اکنون آمریکا دلیلی برای انجام تعهدات خود ندارد.

نماینده آقام پایتخت در مجلس نهم در پایان تأکید انجام: آمریکا امروز در حال فروپاشی هست و ان‌شاءالله ملت بزرگ ایران که شاهد دشواری‌های اقتصادی و مرارت‌هایی بوده و هست، جمهوری اسلامی همپای به همراه انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خواهد درخشید. ما نسبت به آنچه که به همراهید بودیم، عقب هستیم و به همراهید به نقطه‌ای که به همراهید می‌رسیدیم، برسیم.