تورم به تعداد درصد رسید؟ • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

تورم به تعداد درصد رسید؟

دسته بندی : فرهنگی سیاسی تاریخ : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶

تورم به تعداد درصد رسید؟

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ تایم ۱۸:۱۷

Share/Save/Bookmark

 

 

به نقل سیاه جامگان به گرازش از سیاه جامگان بر اساس هشدارات مرکز آمار ایران، تورم سالانه آبه همراهن ماه به ۷.۵ درصد رسید و تورم نقطه به نقطه این ماه نیز ۶.۱ درصد انجام گرفت.

 بر اساس هشدارات مرکز آمار ایران، در زمینه شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای منطقهی در آبه همراهن ماه سال ۱۳۹۵، شاخص کل در آبه همراهن ماه سال جاری عدد ۲۳۳.۶ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته هست. تورم نقطه به نقطه در آبه همراهن ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۱ درصد هست که نسبت به ماه قبل از آن ۰.۵ واحد کاهش یافته هست. تغییرات شاخص کل (تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار منطقهی) در ۱۲ ماه منتهی به آبه همراهن ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۷.۵ درصد رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد کاهش یافته هست.
شاخص گروه عمده خوراکی، آشامیدنی و دخانیات در این ماه به رقم ۲۷۱.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته هست. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۶۹.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته هست. شاخص گروه اصلی خوراکی‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد و تورم ۱۲ ماهه این گروه ۶.۷ درصد هست.
تورم
شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷.۴ درصد افزایش یافته و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماه منتهی به آبه همراهن ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۸ درصد هست که نسبت به مهر سال ۱۳۹۵ بی‌تغییر مانده هست.
همچنین شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در آبه همراهن ماه سال ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۰.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته هست. میزان افزایش شاخص گروه عمده (کالاهای غیرخوراکی و خدمات) نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۲ درصد بوده هست و نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به آبه همراهن ماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷.۸ درصد هست که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به مهر امسال ۰.۶ درصد کاهش یافته هست.

کلمات کليدی: تورم-سیاه جامگان

>ساير عناوين سرويس اقتصاد را در اين صفحه مشاهده کنيد