خواننده نامزد اسکار درگذشت • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

خواننده نامزد اسکار درگذشت

دسته بندی : فرهنگی سیاسی تاریخ : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

به نقل سرویس موسیقی سیاه جامگان فرهنگی ، «گاردین» نوشت: «گلن کمبل» خواننده، ترانه‌سرا و گیتاریست آمریکایی که سال‌های متمادی به همراه بیماری آلزایمر دست‌وپنجه نرم انجام، در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

این خواننده موسیقی کانتری که زیاد از شش دهه از عمرش را صرف فعالیت در حوزه موسیقی انجام، زیاد از ۴۵ میلیون اثر از خود به یادگار گذاشته هست. «کمبل» متولد آرکانزاس بود و شش سال پایانی عمرش را درگیر بیماری آلزایمر بود.

او از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ پلن «تایم خوش گلن کمبل» را اجرا می‌انجام. این پلن کمدی و موسیقایی در ۱۹ قسمت روی آنتن شبکه «سی.بی.اس» رفت.

«کمبل» آخرین آلبوم خود را به همراه عنوان «بدرود» در سال ۲۰۱۲ و پس از تشخیص بیماری آلزایمرش ضبط انجام که در ژوئن امسال منتشر انجام گرفت.   

«گلن» هفتمین فرخانومد در خانواده ۱۴ نفری‌اش بود که در سن ۱۴ سالگی مدرسه را رها انجام. او در نوجوانی راهی ویومینگ و سپس لس‌آنجلس انجام گرفت. در دهه ۱۹۶۰ در یکی از ترانه‌های «الویس پریسلی» هنرنمایی انجام. نخستین کار جدی او اوایل سال ۱۹۶۷ به همراه عنوان «وقتی به ابوالهل برسم» به به همراهزار آمد که ترانه آن را «جیم وب» نوشته بود. همکاری این دو تا سال‌ها ادامه داشت.

«کمبل» سال ۲۰۱۵ برای ترانه‌ای که در مستند «گلن کمبل: خودم خواهم بود» خوانده بود، نامزد جایزه اسکار انجام گرفت. «به روش خودم»، «آواز کریسمس»، «دمیدن در به همراهد»، «فقط خدا می‌دونه»، «تو هیچ‌گاه تنها گام نخواهی برداشت»، «آقام آماده شوید» و «خرس عروسکی» از جمله ترانه‌های این هنرمند آمریکایی هستند.

«دالی پارتون»، «برد پیسلی» و «پیتر فرامپتون» از جمله اهالی عرصه موسیقی هستند که پس از شنیدن رویداد درگذشت این موسیقی‌دان کانتری، به او ادای احترام انجامند.