سناتورهای دمکرات لایحه‌ای را علیه دستور اجرایی ترامپ ارائه انجامند • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶

در ادامه فرمان منع ورود به آمریکا؛

سناتورهای دمکرات کنگره آمریکا لایحه ای را ارائه انجامند تا اجازه ندهند دستور اجرایی «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری جدید این کشور مبنی بر ممنوعیت ورود اتبه همراهع ۷ کشور مسلمان به آمریکا به قانون تبدیل شود.

به­گزارش«.مدّاح.نیوز.»؛ «مارک وارنر» و «تیم کین» سناتورهای دمکرات ایالت «ویرجینیا» روز سه شنبه ۱۲ بهمن ماه (۳۱ ژانویه) در بیانیه ای، دستور ترامپ را اقدامی علیه مسلمانان توصیف انجامند و در این خصوص گفتند: «اقدامات مدیر جمهوری اشتبه همراهه و بر مبنای هشدارات نادرست هست و نشان دهنده ارزش های آمریکایی نیست. واضح هست که این سیهست بدون توجه به انطبه همراهق آن به همراه قانون اساسی و اثرات منفی آن بر منطقهوندان قانونی آمریکا تدوین انجام گرفته هست؛ منطقهوندانی که به این کشور در نبرد به همراه تروریسم کمک انجامه اند.» 
تیم کین نیز روز گذشته در پلن شبکه «ام اس ان بی سی» حاضر انجام گرفت و گفت: «دمکرات ها به همراهید در کنگره، دادگاه ها خیابه همراهن ها علیه ترامپ بجنگند.» 
 
ترامپ روز جمعه ۸ بهمن ماه (۲۷ ژانویه) ) فرمانی را صادر انجام که بر مبنای آن ورود اتبه همراهع کشورهای عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی، سومالی و یمن به مدت ۹۰ روز به خاک آمریکا ممنوع هست. این اقدام وی علاوه بر اینکه اعتراضات جدی آقام آمریکا و تعدادی از کشورهای دیگر را به همراه داشت، به همراه اعتراض و مخالفت مقامات آمریکایی و اروپایی رو به رو انجام گرفت. 
سناتور «چاک شومر» در مخالفت به همراه این اقدام یک کنفرانس مطبوعاتی ترتیب داد و گفته می شود که این فرمان اجرایی در کنگره رای نخواهد آورد و به قانون تبدیل نخواهد انجام گرفت. 
 
ترامپ در دفاع از این فرمان، آن را اقدامی ضد تروریستی و برای دفاع و محافظت از منطقهوندان آمریکا توصیف انجامه هست اما زیادی از مخالفان داخلی و خارجی آن را مشخصا علیه مسلمانان می دانند. برخی از نظرسنجی ها نیز حاکی از این هست که فرمان ترامپ به همراهعث بروز شکاف در جامعه آمریکا و دوقطبی انجام گرفتن آن انجام گرفته هست.