سیاه جامگان - ادامه پایبندی ایران به برجام، به پایبندی آمریکا بستگی دارد • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

سیاه جامگان# به نقل فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه تأکید انجام که ادامه تعهد ایران به توافق هسته‌ای به «پایبندی تکمیل» آمریکا بستگی دارد.
 
ظریف که برای گفت‌وگو به همراه همتای روس‌اش به مسکو سفر انجامه، در توییتر نوشت: «امروز در مسکو به همراه [سرگئی] لاوروف وزیر خارجه [روسیه] نشست داشتم. برای تعامل به همراه وزیران خارجه سه کشور اروپایی (انگلستان، فرانسه و آلمان) و [فدریکا] موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا، راهی بروکسل هستم.»
 
وی افزود: «همه اتفاق نظر داشتند که ضروری هست که همه به تعهداتشان ذیل برجام پایبند به همراهانجام گرفت. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی تکمیل ایران را تائید انجامه هست، اما ادامه این روند به پایبندی تکمیل ایالات متحده بستگی دارد.»
 
قرار هست ظریف فردا به همراه وزرای خارجه سه کشور اروپایی و موگرینی دیدار کند. این دیدار در آستانه موعد تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران از سوی آمریکا برگزار می‌شود.
 
یک دیپلمات اروپایی تایمی پیش به رویدادگزاری «رویترز» گفت دنبال از این نشست تأکید مجدد اروپا بر حمایت از برجام و ارسال این پیام به آمریکهست که نبه همراهید از توافق هسته‌ای خارج شود.