سیاه جامگان - ایران؛به دنیا خواهد فهماند که حمله مستقیم به نیروهای ایرانی چه تاوان سنگینی دارد • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷


ایران؛به دنیا خواهد فهماند که حمله مستقیم به نیروهای ایرانی چه تاوان سنگینی دارد

 

به نقل سیاه جامگان#ناحیه هستراتژیک خاورمیانه روزهای تعیین‌کننده‌ای را سپری می‌کند و این درحالی هست که جبهه مقاومت به اقتدار بی‌سابقه‌ای دست یافته هست.

 

در این شرایط، نگاه جامع به تغییرات اخیر، برای درک دلیلیی موضع‎گیری‌ها و اقدامات قدرت‌های نقش‌آفرین، ضروری می‌نماید.

 

دنبه همراهل‌کنندگان مسائل سیاسی به نیکوی اغتشاشات دی‌ماه سال گذشته و با همی آن به همراه موفقیت‌های ناحیه‌ای ایران را به یاد دارند.

 

جبهه عبری_عربی به همراه هدایت‌ آمریکا نقش پررنگی در دامن زدن به این ناآرامی‌ها ایفا انجام و پس از آن بود که رهبر انقلاب هانجام گرفتار داند، جمهوری اسلامی ایران تقاص این ضربه را خواهد گرفت.

 

دشمنان جبهه مقاومت کوشیدند به همراه دامن زدن به اغتشاشات دی‌ماه ۹۶، موفقیت‌های ایران در ناحیه را تلافی کنند

 

ایشان در دیدار ۱۹ دی ماه سال ۹۶ به همراه آقام قم، ضمن بیان اینکه ” در این تعداد روز به ایران خسارت زدید، این کار بی تقاص نخواهد ماند” تاکید انجامند: «این کسی که به گفته خود آمریکایی ها تعادل روحی- روانی ندارد، بداند که این دیوانه‌به همراهزی‌های نمایشی، بی‌پاسخ نخواهد ماند.»

 

در سال‌های جنگ سوریه، اسرائیل به همراهرها مواضعی را در این کشور بمبه همراهران می‌انجام و تنها پاسخ جبهه مقاومت، ارسال پهپاد به سرزمین‌های اشغالی بود. اما برای نخستین  به همراهر، یکه‌تازی نیروی هوایی اسرائیل به پایان رسید و جنگنده F16 صهیونیست‌ها بر فراز سرزمین‌های اشغالی دنبال قرار گرفت.

 

متلاشی  انجام گرفتن جنگنده اسرائیل، معادلات ناحیه را تغییر داد

 

دشمنان جبهه مقاومت، سیلی محکمی خوردند و معادلات ناحیه زیاد از پیش به نفع ایران و متحدانش تغییر انجام. نیویورک تایمز ضمن بیان اینکه “این نخستین به همراهری بود که اسرائیل در جنگ سوریه یک هواپیمای نظامی خود را از دست داد” نوشت: «سقوط جنگنده اسرائیلی نشان می دهد این نبرد، وارد فاز جدید و خطرناکی انجام گرفته هست.»

 

در این مقطع بود که اسرائیل، ناچار به واکنش انجام گرفت و اشتبه همراهه بعدی را به همراه حمله به پایگاه هوایی T4 سوریه و به شهادت رساندن تعداد مستشار ایرانی انجام داد. صهیونیست‌ها گمان می‌انجامند، پایتخت تهدید خود مبنی بر مقابله به مثل انجام گرفتید درصورت کشته انجام گرفتن مستقیم نیروهایش را عملی نخواهد انجام، اما مواضع مقامات نظامی و تحرکات ایران در ناحیه نشان داد که این تهدید جدی بوده و به زود انتقام لازم گرفته خواهد انجام گرفت.

 

هاآرتص نوشت: «ارتش اسرائیل از بیم پاسخ انتقامجویانه ایران به حمله نظامی به فرودگاه T4 در سوریه در به همراهلاترین سطح هانجام گرفتار نظامی قرار گرفته هست.» با هم، اسرائیل برای نجات از مهلکه به آمریکا پناه برد و ترامپ به همراه هیاهوی زیاد به میدان آمد که در سوریه از تسلیحات شیمایی هستفاده انجام گرفته و ما به این کشور حمله خواهیم انجام.

 

اسرائیل برای در امان ماندن از واکنش ایران به آمریکا پناه برد

 
هرتعداد هستفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمایی توسط منابع مستقل تایید نانجام گرفت اما آمریکایی‌ها به همراهزی خود را آغاز انجامه بودند و به همراه عملیات روانی تلاش انجامند آقام و مسئولان ایرانی را از این حمله بترسانند. دنبال این بود که به معامله‌ای پشت‌پرده به همراه ایران دست یابند و پایتخت از عملی انجامن تهدید خود علیه اسرائیل صرف نظر کند. آمریکا هم در مقابل به پرتاب تعداد موشک به سمت سوریه بسنده نماید.
 
به هر حال روشن هست که در وضعیت فعلی، غرب توان حمله گسترده به مقاومت را ندارد و حداکثر تعداد موشک از سوی آنان پرتاب می‌شود به ویژه اینکه روسیه نیز دربرابر تهدید سوریه به حمله نظامی، موضع محکمی گرفته هست. روخانومامه الدیار می‌نویسد: «در پی تهدید آمریکا به حمله نظامی به سوریه، نتانیاهو طی جلسه امنیتی گفت که روسیه حدود ۷۰ موشک بین قاره‌ای “سارامات” برای شلیک آماده انجامه هست.»
 
اما مسئله اصلی این هست که واکنش مسئولان ایرانی به جنگ روانی غربی‌ها چه خواهد بود؟ اگر مسئولان ایران به همراهزی بخورند و تن به معامله به همراه آمریکا دهند، از این به  بعد شاهد گستاخی جبهه عبری_عربی در ناحیه و حملات افزایش به ایرانی‌ها خواهیم بود. در مقابل اگر ایران به وعده خود عمل کند به دنیا خواهد فهماند که حمله مستقیم به نیروهای ایرانی چه تاوان سنگینی دارد و مانع از تکرار چنین حملاتی خواهد انجام گرفت.