سیاه جامگان - ایران دومین تیم و کی‌روش نهمین مربی برتر در سال ۲۰۱۷ به انتخاب «ورلد ساکر» • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

سیاه جامگان# تیم ملی فوتبه همراهل کشورمان عنوان دومین تیم برتر سال ۲۰۱۷ از نگاه مجله معتبر «ورلد ساکر» را به خود اختصاص داد.
 
به نقل تسنیم، کریستیانو رونالدو که اخیراً از سوی فیفا، نشریه «فرانس فوتبه همراهل» و گلوب ساکر عناوین بهترین به همراهزیکن جهان در سال ۲۰۱۷ را از آن خود انجام، این به همراهر از سوی نشریه «ورلد ساکر» آمریکا به عنوان بهترین فوتبه همراهلیست جهان در سال ۲۰۱۷ لقب گرفت. فوق‌ستاره پرتغالی کهکشانی‌ها به همراه کسب ۷۱۵ رأی از کارشناسان فوتبه همراهلی این عنوان را به خود اختصاص داد و لیونل مسی آرژانتینی از به همراهرسلونا به همراه ۶۶۳ رأی و نیمار برزیلی از پاری‌سن‌ژرمن به همراه ۴۳۷ امتیاز را در کسب این عنوان ناکام گذاشت.
 
همچنین زین‌الدین زیدان، سرمربی فرانسوی رئال مادرید به همراه کسب ۴۲ رأی عنوان بهترین مربی سال را از آن خود انجام. پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی به همراه کسب ۸ رأی و تیته، سرمربی تیم ملی برزیل هم به همراه کسب ۵ رأی به ترتیب دوم و سوم انجام گرفتند. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی کشورمان هم به همراه کسب تنها یک رأی در مکان نهم این رده‌بندی ایستاد.
 
تیم فوتبه همراهل رئال مادرید هم به همراه کسب ۵۷ رأی عنوان بهترین تیم سال را از آن خود انجام و تیم ملی فوتبه همراهل کشورمان به همراه کسب ۲ رأی به طور مشترک به همراه تیم‌های برزیل، آلمان، ایسلند و موناکو در مکان دوم این رده‌بندی ایستاد. تیم‌هایی همچون به همراهرسلونا، یوونتوس و منچسترسیتی در این رده‌بندی پایین‌تر از ایران هستند.
 
جان دوردن، روخانومامه‌نگار ورزشی که به همراه رسانه‌هایی همچون «گاردین»، «بی‌بی‌سی»، «نیویورک‌ تایمز»، «ورلد ساکر» و «آسوشیتد پرس» همکاری می‌کند به عنوان یکی رأی‌دهندگان، کارلوس کی‌روش و تیم ملی ایران را به ترتیب به عنوان بهترین مربی و بهترین تیم سال انتخاب انجامه هست.
 
همچنین ویجای ویک، روخانومامه‌نگار نشریه «فور فور تو» مالزی، به تیم ملی ایران به عنوان بهترین تیم سال ۲۰۱۷ رأی داده هست.