سیاه جامگان - شورای صنفی دانشجویان PHD • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

سیاه جامگان – شورای صنفی دانشجویان PHD

دسته بندی : فرهنگی سیاسی تاریخ : شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶

شورای صنفی دانشجویان PHD

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ تایم ۱۸:۱۴

Share/Save/Bookmark

 

 

به نقل سیاه جامگان به گرازش از سیاه جامگانمدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از تشکیل شورای مستقل برای دستیاران و دانشجویان Ph.d رویداد داد و گفت: براساس این تصمیم دانشجویان دوره Ph.d و دستیاری می‌توانند به صورت مستقل شورا تشکیل بدهند و مشکلات صنفی خود را از طریق این شورا پیگیری کنند.
دکتر جلال نژادجواد مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت

دکتر جلال نژادجواد  به همراه اعلام این مطلب و به همراه اشاره به به همراهخانومگری آیین نامه شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی،‌اظهار انجام: بر اساس دستورالعمل جدید این آیین‌نامه که به منظور برگزاری انتخابه همراهت سال ۹۵- ۹۶ به پایانی دانشگاه‌ها ابلاغ انجام گرفت، پایانی دانشگاه‌های علوم پزشکی، واحدهای دانشگاهی، خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها، دانشجویان به همراهید شورای صنفی داشته به همراهشند.

وی در ادامه تصریح انجام: در دستورالعمل آیین‌نامه شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید انجام گرفته هست که صندوقی برای مشارکت دانشجویان دوره دستیاری و کارورزی به بیمارستان‌های تعلیمی ارسال شود تا آنها نیز بتوانند در انتخابه همراهت شورای صنفی مشارکت داشته به همراهشند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت به همراه تاکید بر اینکه شورای دستیاران و دانشجویان Ph.d به صورت مستقل تشکیل خواهد انجام گرفت، گفت: براساس تصمیمی که در وزارت بهداشت گرفته انجام گرفت در هر دانشگاه یک شورای دستیاری و دانشجویان Ph.d  تشکیل خواهد انجام گرفت تا این دانشجویان بتوانند مبه همراهحث و مشکلات صنفی خود را بصورت مستقل از طریق این شورا رسیدگی کنند. در حال حاضر در مرحله نهایی تدوین این آیین‌نامه هستیم که به زودی ابلاغ می‌شود.

دکتر نژادجواد خاطرنشان انجام: در دستورالعمل جدید آیین‌نامه شوراهای صنفی که به دانشگاه‌ها ابلاغ انجام گرفت مراحل انتخابه همراهت شورای صنفی آسوده‌تر و میزان مشارکت دانشجویان برای شرکت در این انتخابه همراهت افزایش انجام گرفته هست. همچنین در این دستورالعمل سعی انجامیم زمان ثبت‌نام برای داوطلبین شورای صنفی را تمدید و مراحل انتخابه همراهت این شوراها را نیز برای دانشجویان تسهیل کنیم.

وی ادامه داد: انتخابه همراهت شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که از ۱۵ مهرماه جاری شروع انجام گرفته بود در برخی از دانشگاه‌ها به اپایان رسیده و در برخی از دانشگاه‌های دیگر نیز اواخر آبه همراهن و اوایل دی‌ماه جاری به پایان می‌رسد.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در پایان میزان مشارکت دانشجویان در انتخابه همراهت شوراهای صنفی سال جاری را زیاد نیکو و رضایت‌بخش ارزیابی انجام و گفت: به همراه توجه به ابداًحیه‌ای که در آیین‌نامه جدید شوراهای صنفی انجام انجام گرفت میزان مشارکت دانشجویان در این شوراها بخصوص در دانشگاه‌های بزرگ زیاد افزایش از سال گذشته بود و تعداد واحدهای دانشگاهی متقاضی برای ثبت‌نام در شوراهای صنفی زیاد افزایش بود.

کلمات کليدی: شورای صنفی دانشجویان PHD

>ساير عناوين سرويس دانش و فناوری را در اين صفحه مشاهده کنيد