سیاه جامگان - نخستین واکنش‌های توئیتری مقامات به تجمعات اخیر • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

اعتراضات خیابه همراهنی روزهای اخیر که بعضا به همراه شعارهای ساختار شکنانه همراه انجام گرفت، تحلیل‌ها و واکنش‌های متفاوتی از سوی مسوولین برانگیخت که نخستین به همراهر در فضای مجازی و توئیتری بروز یافت.

سیاه جامگان# اعتراضات خیابه همراهنی روزهای اخیر که بعضا به همراه شعارهای ساختار شکنانه همراه انجام گرفت، تحلیل‌ها و واکنش‌های متفاوتی از سوی مسوولین برانگیخت که نخستین به همراهر در فضای مجازی و توئیتری بروز یافت.
 

 

به نقل رویدادآنلاین، تجمعات «نه به گرانی» ابتدا از مشهد آغاز انجام گرفت و در برخی دیگر منطقهها نیز ادامه یافت. اما برخی شعارهای ساختارشکنانه در این تجمعات غیرقانونی و بدون مجوز، این گمانه را ایجاد انجام که شاید دست پشت پرده ای هم در میان هست تا بخواهند به همراه ساماندهی این اعتراضات، آب را گل آلود کند و ماهی دلخواه خود را از آن صید کند. موضوعی که اسحاق جهانگیری معاون مدیر جمهوری نسبت به آن هانجام گرفتار داد و گفت که دودش به چشم همه می رود. 

در ادامه واکنش برخی سیاسیون در توییتر به این موضوع را بخوانید:
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به همراه هشتک «آقام گله مندند» در صفحه توئیترش می نویسد: صف معترضین به #گرانی، #تورم و وضعیت #کار و #اشتغال از جریان #منافقین و #معاندين جدهست #آقام_گله_مندند.

 
سید مصطفی میرسلیم دیگر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای دوازدهمین انتخابه همراهت ریهست جمهوری نیز به همراه هشتک «انتقاد آقام» هانجام گرفتارهایی به دولت داده و نوشته هست: شنیدن حرف و #انتقاد‌آقام و توجه به اعتراض آنها به همراهید در #آقام_سالاری رعایت شود اما #دولت نبه همراهید اجازه دهد عده ای توطئه گر و عوام فریب، به همراه بهانه قراردادن قیمت تخم مرغ و گوشت و تحریک آقام، هزینه های #فتنه ای دیگر را که به مراتب خسارت به همراهرتر از گرانی هست، بر آقام رنجدیدۀ ما تحمیل کنند.
 

محمود صادقی نماینده آقام پایتخت نیز از اعتراضات آقام و لزوم پاسخگویی به آن توئیت انجامه و نوشته هست: اگر اعتراضات آقامی سازماندهی هم انجام گرفته به همراهانجام گرفت، مسئولان دولتی به همراهید پاسخگو به همراهشند. به جای پاسخگویی، به تئوری توطئه پناه نبریم. برگزاری راهپیمایی بدون حمل سلاح از حقوق اساسی آقام هست. دولت به همراهید در عمل به حقوق اساسی آقام احترام بگذارد نه در شعار و ایجاد تشکیلات غیرضرور معاونت حقوق منطقهوندی.
 

اما در میان همه توییت ها شاید توئیت ابراهیم مدیری تولیت آستان قدس رضوی و جدی ترین رقیب حسن روحانی در انتخابه همراهت افزایش از همه جلب توجه انجام. او نوشت: آقام بویژه محرومین از لحاظ معیشتی تحت فشار هستند. حل مشکلات معیشتی آقام نخستویت اصلی کشور هست. اگر امروز دولتآقاان قصد و اراده جدی برای حل مسائل اقتصادی داشته به همراهشند و به همراه قدرت پا در این عرصه بگذارند حتما ملت پشتیبه همراهن آنها خواهد بود.