سیاه جامگان نیوز - اعزام نیروی کار ایرانی به انگلیس • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

 

Share/Save/Bookmark

اعزام نیروی کار ایرانی به انگلیس

سه شنبه ۲۸ منطقهيور ۱۳۹۶ تایم ۱۰:۵۴

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه اشاره به اینکه تعاملات سیاسی حیاتیترین مانع پیش روی اعزام نیروی کار به خارج از کشور بوده هست گفت:به هر حال تعلیم و اعزام نیروی کار به همراهید سازماندهی انجام گرفته به همراهانجام گرفت و به همراه تضامین تعلیم های فنی و حرفه ای به خارج از کشور اعزام شوند.

اعزام نیروی کار ایرانی به انگلیس

به نقل سیاه جامگان نیوز به گرازش از تسنیم، علی ربیعی،وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست مشترک به همراه کارآفرینان و صاحبه همراهن صنایع کشور آلمان دربه همراهره آخرین وضعیت اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: مقوله اعزام نیروی کار را از سال ۹۳ آغاز انجامیم اما واقعیت این هست که شرایط سیاسی به گونه‌ای نبود که بتوانیم در این زمینه پیشرفت حاصل کنیم.

وی ادامه داد: در زمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور به همراه کشورهایی مانند هسترالیا، کره، قطر و امارات به طور مستقیم و به همراه برخی کشورها مانند کانادا به طور غیرمستقیم مذاکره داشتم و تلاش انجامیم این مقوله را در دستور کار قرار دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه بیان اینکه اخیراً یک سری آشپز به عنوان نیروی کار به کشور انگلیس اعزام انجامیم افزود: حتی به همراه کشورهایی که از گذشته به طور سنتی نیروی کار ایرانی در این کشورها فعالیت می‌کنند مذاکراتی داشتم به طوریکه در کشور قطر برای حفظ سطح این نیروهای کار مذاکره انجامم اما به هر حال موانع سیاسی یکی از موانع پیش روی ما بود.

ربیعی گفت: در حالی که ارتبه همراهط ما به همراه دنیا قطع انجام گرفته بود نمی‌توانستیم در زمینه اعزام نیروی کار موفقیت حاصل کنیم. به صورت حتم یکسری تجربه‌های تلخ نیز در این زمینه برای نیروهای کار اعزام انجام گرفته وجود داشت به طوریکه برخی نیروهایی که طی سال‌های گذشته اعزام انجام گرفته بودند به همراه مشکلات مهارتی فنی و حرفه‌ای و مراودات اجتماعی و منطقهوندی به دلیل عدم تعلیم زبه همراهن و ناتوانی در برقراری ارتبه همراهطات کلامی مواجه انجام گرفتند که به جای نیروی کار تبدیل به یک پناهجو انجام گرفتند و این موضوع برای خود ما ایرانی‌ها هم قابل قبول نبود.

وی گفت: به هر حال تعلیم و اعزام نیروی کار به همراهید سازماندهی انجام گرفته به همراهانجام گرفت و به همراه تضامین تعلیم های فنی و حرفه ای به خارج از کشور اعزام شوند که در هر ملاقات به همراه طرف‌های خارجی بر روی این موضوعات تاکید می کنم و این موضوع در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

کد مطلب: ۳۹۲۵۱۳