شهید حججی جان خود را فدای امنیت و آرامش مسلمانان انجام/ انتقام شهیدانی مدافع حرم را می گیریم • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

به نقل تایناک فرهنگی ، انتشار رویداد شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی واکنش مخاطبان فضای مجازی و شخصیت های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی را به دنبه همراهل داشت.
شهید مدافع حرم محسن حججی ۲۵ ساله اهل نجف آبه همراهد اصفهان عضو لشکر زرهی هشت نجف اشرف بود که گروهک تروریستی داعش در سوریه پس از به اسارت در آوردن او، سر از پیکر پاکش جدا انجامند.
حججی از اعضای مؤسسه شهید احمد کاظمی بود که به محرومیت زدایی در مناطق فقیر کشور می پردازد.از این شهید فرخانومدی دو ساله به یادگار مانده هست.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به همراه انتشار تصویری در حساب اینستاگرامی خود، شهادت «محسن حججی» رزمنده مدافع حرم را به خانواده این شهید سرافراز تسلیت گفت.
در پیام مدیر مجلس شورای اسلامی آمده هست: «شهادت رزمنده سرافراز مدافع حرم ، محسن حججی بدست نیروهای تکفیری داعش، به همراهر دیگر خوی وحشیگری این ددمنشان را به تصویر کشید.
شهید بزرگواری که در راه مبه همراهرزه به همراه متجاوزان کوردل به حریم اسلام و اهل بیت علیهم السلام، سرافرازانه به سید الشهیدان (ع) اقتدا انجام.برای خانواده این شهید عزیز، صبر و اجر از درگاه خداوند مسئلت دارم.»

*محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان به همراه انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود یاد شهید مدافع حرم «محسن حججی» را گرامی داشت و نوشت:
«کجایید ای شهیدان خدایی
بلاجویان دشت کربلایی
کجایید ای سبک روحان عاشق
پرنده‌تر ز مرغان هوایی
کجایید ای شهیدان آسمانی
بدانسته فلک را درگشایی
کجایید ای ز جان و جا رهیده
کسی مر عقل را گوید کجایی
کجایید ای در خانومدان شکسته
بداده وام داران را رهایی
کجایید ای در مخخانوم گشاده
کجایید ای نوای بی‌نوایی
در آن بحرید کاین عالم کف او هست
زمانی زیاد دارید آشنایی

درود خدا بر نخل های بی سر سرزمین شهامت و هستقامت که عاشقانه و مظلومانه در راه عزت و شرف ایران و اسلام جان عزیز خود را تقدیم نمودند.
سلام بر شهید عاشق محسن حججی و همه شهیدان مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام که خود را فدای امنیت و آرامش مسلمانان مظلوم و مبه همراهرزه به همراه جنایت و شقاوت تروریست های تکفیری و حامیانشان انجامند.’

*محمود واعظی وزیر ارتبه همراهطات و فناوری هشدارات نیز در واکنش به شهادت محسن حججی در اینستاگرام خود نوشت: شهید مدافع حرم، محسن حججی جوان به همراه صلابت و شجاع ایران اسلامی به دست تروریستهای تکفیری به شهادت رسید و در وجود همه جاودان انجام گرفت ولی داعشیان بدانند قطعا پویندگان این راه افزایش خواهند انجام گرفت تا انتقام خون پاک این عزیزان گرفته شود.

*مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به همراه انتشار پیامی در اینستاگرام خود در واکنش به شهادت شهید محسن حججی نوشت: امنیت و آرامش ما مرهون جان فشانی جوانان غیرتمند و بی ادعایی همچون این شهید بزرگوار هست.
«در راه تو سر دادن اگر شرط کمال هست
سهل هست که من از پس این کار برآیم
ای نیزه افراشته عشق مدد کن
در محضر خونین تو به همراه پای سر آیم
شهادت مظلومانه و غیرتمندانه شهید مدافع حرم اهل بیت، شهید محسن حججی که به مولایمان ابه همراهعبدالله اقتدا انجام را تسلیت می گویم.
امنیت و آرامش ما مرهون غیرتمندی و جان فشانی جوانان غیرتمند و بی ادعایی همچون این شهید بزرگوار هست. امید اینکه این خون های پاک، جوامع اسلامی را از لوث وجود پلید تروریستهای تکفیری رها سازد.»

*محمد جواد آذری جهرمی معاون وزیر ارتبه همراهطات و فناوری هشدارات و وزیر پیشنهادی ارتبه همراهطات و فناوری هشداران دولت دوازدهم نیز درصفحه اینستاگرام خود به شهادت شهید محسن حججی اشاره و بر مقابله به همراه تروریسم و افراط گرایی به عنوان ادامه راه این شهیدان تاکید انجام.
وی ادامه داد: شهید محسن حججی در راه دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام سر خود را داد و به شهادت رسید، اکنون ما هستیم و خون شهیدان و ادامه راهشان.

*سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس نیز به همراه ارسال پیامی، شهادت «محسن حججی» به دست نیروهای تکفیری داعش در سوریه را تسلیت گفت و افزود: به حلقوم بریده این شهید عزیز راه ابه همراهعبدالله (ع) سوگند یاد می کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست.
در این پیام آمده هست: پس از شکست های پی در پی گروه های تکفیری- وهابی وابسته به هستکبه همراهر جهانی در برابر رزمندگان سلام در جبهه های مختلف، گروه ترویستی داعش مرتکب جنایتی فجیع و غیرانسانی انجام گرفت که در هیچ قاعده و قانون اسلامی و حتی انسانی نمی گنجد.
در پیام سردار سلیمانی تاکید انجام گرفته هست: آقام دلاور و امت حزب الله خصوصا خانواده شهید محسن حججی مطمئن به همراهشند که فرخانومدان دلیر شما انتقام این اقدام ددمنشانه را به همراه تصمیمی قاطعانه که ریشه کن انجامن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام هست، خواهند گرفت.
فرمانده سپاه قدس بیان انجام: این نوع جنایت ها که تاکنون هزاران مورد آن به همین شکل در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنی به وقوع پیوسته تنها نتیجه ای که در برخواهد داشت، اتحاد و آگاهی افزایش عالم اسلامی نسبت به هویت و خبه همراهثت این خوارج زمان هست و ما را در پاک انجامن سرزمین اسلامی از لوث وجود آنان مصمم تر و قدرتمندتر خواهد انجام.
وی در ادامه این پیام گفته هست: ما از ابتدا مصمم و به دور از تردید در این راه گام برداشتیم اما ارتکاب این جنایت ها عزم و اراده ما را جزم تر و جدی تر انجام تا جای جای سرزمین های اسلامی را از وجود بی وجود پلیدشان تطهیر نماییم.
سردار سلیمانی در پایان یادآور انجام گرفته هست: ایران اسلامی در راه آزادی و شریعت و برای نجات دین مبین اسلام چنین قربه همراهنیان ارزشمندی را تقدیم می کند و از خدای سبحان عاجزانه طلب می کنیم که حسن عاقبت به همراه مرگی همچون شهید محسن حججی عزیز برای مقرر فرماید.

*محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به همراه انتشار پیامی شهادت محسن حججی، فعال حوزه نشر و کتاب به دست نیروهای تکفیری داعش را تسلیت گفت.
وی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: « به همراه سر بریدن انسان‌های آزاده و بزرگ، اندیشه، پیام، نام و اعتبه همراهر آنان ازبین نمی‌رود؛ بلکه تأثیر آنان بر جامعه بشری افزایش و قله جلال و جاودانگی‌شان رفیع تر می‌شود. محسن حججی، از «سر» گذشت اما سر گذشت پرافتخار او در دل آزادگان جهان حک انجام گرفت. انتقام او را به زودی خواهیم گرفت.
بلندا سر ما که گر غرق خونش
ببینی، نبینی تو هرگز زبونش
تناور درختی که هر چه ش ببری
فزونتر شود شاخ و برگ فزونش…»

*حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهوری نیز در صفحه توییتر خود ضمن تبریک و تسلیت شهادت محسن حججی به دست تروریست های داعش نوشت: تو به همراه آن سرور چه سر و سری داشتی سویش چنین به سر دویدی.

*سید عبه همراهس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به همراه انتشار پیامی شهادت محسن حججی، فعال حوزه نشر و کتاب به دست نیروهای تکفیری داعش را تبریک و تسلیت گفت.
در پیام صالحی آمده هست: اهالی فرهنگ را به دغدغه مندی برای ابداًح و حرکت در راه آرامش جامعه می شناسند که خانومده یاد محسن حججی یکی از آن ها بود. وی بنا بر احساس وظیفه ای که داشت در حوزه کتاب و ترویج کتابخوانی تلاش های مستمر و موثری انجام و بنا بر همان احساس وظیفه به مقابله به همراه نیروهای تکفیری داعش پرداخت. شهادت این جوان فرهیخته را به خانواده ایشان و فعالان حوزه کتاب تبریک و تسلیت گفته و برای آن مرحوم از درگاه ایزد منان مغفرت مسئلت می کنم.

*محسن حاجی میرزایی دبیر هیات دولت نیز در صفحه اینستاگرام خود به همراه انتشار تصویری از شهید محسن حججی نوشت: در عصمت نگاه این شهید عزیز یک دنیا آرمان مشاهده می شود. آرمان رهایی ملتهایی که رنج سالها ستم را بر تن رنجور خود تحمل انجامه اند او پیام آور عشق و آزادی هست او جان می دهد تا از جانهای زیادی حفاظت کند. شهادت او نوید فتح می دهد فتحی به صولت سوگند سرخ حق آنگاه که از نصرالهی نقل کرد می گوید.

*به همراهنوان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز به همراه صدور هشداریه ای ضمن تسلیت شهادت پاسدار مدافع حرم «محسن حججی» تاکید انجامند: غیورآقاان مدافع حرم، به واقع مدافعین معصومیت و مظلومیت اهل بیت آل الله هستند.
در این هشداریه که «پروانه سلحشوری، طیبه سیاوشی شاه عنایتی و سیده فاطمه ذوالقدر – به همراهنوان کمیسیون فرهنگی مجلس منتشر انجامه اند، آمده هست: «بسم رب الشهیدانء والصدیقین
انا لله و انا الیه راجعون
شهادت هنر آقاان خدهست – روح الله الموسوی الخمینی (ره)
رویداد شهادت مظلومانه رادجناب آقا دیگر از دیار سرخ علوی ، شهید سرافراز ‘محسن حججی’ که، غیرتمندانه در راه دفاع از حریم اهل البیت علیهم السلام همچون ، اربه همراهب ، سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام ، بدست کوردلان و جاهلان دوران ، سر از پیکر پاکش جدا گردید، موجب تالم و تاثر انجام گرفت. هرتعداد برق غرور و خشم نگاه این دلیر آقا در هنگام اسارت زیبه همراه، پرشکوه و دشمن شکن هست.
غیورآقاان و پاسداران مدافع حرم ، به واقع مدافعین معصومیت و مظلومیت اهل بیت آل الله، بوده که آقاانه و جان برکف در زمانه‌ای که نعرهای شیطانی خوارج زمان ، گوش فلک را می‌خراانجام گرفت؛ به همراه عشق و ایمان خود به ولایت اهل بیت (ع)، مقابل تکفیری‌های دست از عقل و عدل و انسانیت و دین شسته، ایستاده‌اند و به همراه نثار جان و خون خود از شجره طیبه اسلام ناب محمدی (ص)محافظت می‌کنند.
این مکاننبه همراهن پروانه سلحشوری، طیبه سیاوشی شاه عنایتی و سیده فاطمه ذوالقدر -به همراهنوان کمیسیون فرهنگی ، شهادت این شهید سرافراز را، محضر امام عصر حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری، آقام مؤمن و مسلمان ایران اسلامی، خانواده و همسر و فرخانومد خردسال شهید والامقام تبریک و تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال خواهان علو درجات برای شهیدانی مدافع حرم و صبر و اجر کثیر برای خانواده‌های محترم بوده و توفیق،عزت و سربلندی به همراهزماندگان این شهیدانی گرانقدر را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.»

*بهرام قاسمی نقل کردگوی وزارت امورخارجه نیز در پیامی اسارت و شهادت مظلومانه و غریبه همراهنه شهید مدافع حرم ‘محسن حججی’ توسط گروه های تروریستی-تکفیری در سوریه را به خانواده آن شهید بزرگوار و آقام آزاده ایران تسلیت گفت.
قاسمی در پیام خود اظهار داشت: بدون شک رمز و راز مکتوم عشق ورزی جوانان برومند مدافع حرم، برگرفته از غیرت، آزادگی، ایمان، آگاهی و ضمیر پاک این عزیزان می به همراهانجام گرفت و برکت این ستیز مستمر در مبه همراهرزه ای بی امان به همراه تروریسم تکفیری داعش، تلاش برای ثبه همراهت، امنیت و آرامش در مرزهای ایران زمین و عزت و اقتدار برای آقام مسلمان ناحیه و تلاشی برای شکست های پی در پی داعش بوده هست.
وی ادامه داد: اینک بر پایانی مهست تا به همراه فریادی رسا و بلند، به همراهر دیگر بر سر این سوداگران مرگ و ترور و مروجین افراط گرایی و تروریسم به همراهنگ برداریم و پرده تزویر از چهره ناپاک و ریاکارانه آنان در برابر افکار عمومی جهان برگیریم.

*حسین امیر عبدالهیان دستیار ویژه مدیر مجلس در امور بین‌الملل نیز در پی شهادت محسن حججی مدافع حرم در صفحه توییتر خود نوشت: این جنایت نتیجه سیهست تروریسم پروری آمریکا و متحدین و به همراهزی به همراه آتش تروریسم هست. اتخاذ دیپلماسی فعالانه و پیشگیرانه جمعی برای محو تروریسم ضروری هست.

*پرویز اسماعیلی معاون ارتبه همراهطات و هشدار رسانی دفتر رییس جمهوری نیز در صفحه توییتر خود به همراه انتشار تصویری از شهید مدافع حرم محسن حججی نوشت: ‏ازچشمانت شرم کنند، آنها که از رفتنت میپرسند. سرت را مثل اربه همراهبت حسین ع بریدند؛ پس خون تو نیز گریبه همراهن همه حیوانهای داعشی و حامیانشان را خواهد گرفت.

*جمعی از هنرمندان کشورمان از جمله به همراهزیگران سینما و تلویزیون مانند بهنوش بختیاری و خوانندگان از جمله رضا صادقی در شبکه اجتماعی اینستاگرام شان شهادت محسن حججی به دست داعشی های تکفیری را تسلیت گفتند و از او به عنوان قهرمان خانومدگی شان یاد انجامند.
 مراسم گرامیداشت شهید محسن حججی روز یکشنبه ٢٢ آقاادماه ٩٦ از تایم ٩:٣٠ الی ١١:٣٠ در مسجد جامع منطقهستان نجف‌ آبه همراهد توسط لشکر هشت نجف اشرف، خانواده شهید و بنیاد شهید نجف‌آبه همراهد برگزار خواهد انجام گرفت.