«نواهای به همراهقی مانده» در آمریکا/ نواخانومدگان معرفی انجام گرفتند • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

به نقل سرویس موسیقی سیاه جامگان فرهنگی، سهراب پورناظری نواخانومده و آهنگساز موسیقی ایرانی تور کنسرت‌های خود به همراه نام «نواهای به همراهقی‌مانده» را در شرقِ آمریکا اجرا خواهد انجام. این تورِ موسیقایی از روز بیستم آبه همراهن ماه در منطقههای مختلف آمریکا اجرا می‌شود.

این کنسرت در دو بخش انجام خواهد انجام گرفت که در بخش نخست آثاری از کیخسرو پورناظری و سهراب پورناظری اجرا می‌شود و در ادامه سهراب پورناظری به همراه نواختن تنبور و کمانچه و شهاب پارنج به همراه نواختن سازهای کوبه‌ای بداهه‌نوازی خواهند انجام. در بخش دوم  نیز آثار آهنگسازانی چون ریچارد دانیل‌پور، دیوید گارنر، ایان کراوس و شهاب پارنج اجرا خواهد انجام گرفت و سپس این دو هنرمند ایرانی همراه به همراه یک کوارتت زهی آمریکایی گروه‌نوازی می‌کنند.   

طبق پلن ریزی های انجام گرفته پروژه «نواهای به همراهقی‌مانده» ابتدا در یکی از معتبرترین فستیوال‌های موسیقی معاصر در «نشویل» روی صحنه می‌رود و بعد از آن در منطقههای نیویورک، واشینگتن، سانفرانسیکو و لس‌آنجلس ادامه می‌یابد.

نخستین کنسرت این تور بیستم آبه همراهن ماه (۱۱ نوامبر) به میزبه همراهنی «پالادیوم میوزکم» به همراه موضوع «به همراهغ ایرانی» در گرینویچ کنتیکت هست و سپس در منطقههای دیگر ادامه خواهد داشت.

به نقل سیاه جامگان فرهنگی ؛سهراب پورناظری تعدادی پیش کنسرت- نمایش «سی» را به همراه خوانندگی همایون شجریان و به همراه حضور به همراهزیگرانی چون بهرام رادان، سحر دولتشاهی، ‌ صابر ابر، مهدی پاکدل، حسین صوفیان و به همراهنی‌پال شومون روی صحنه برد. این پروژه سال فردا نیز در پایتخت و منطقهستان‌های دیگر اجرا می شود.