هنرمند ایرانی سولیست «اپراهاوس» ترکیه انجام گرفت • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

به نقل سرویس موسیقی سیاه جامگان فرهنگی، مجموعه «اپراهاوس» منطقه آنتالیای کشور ترکیه که طی هفته های اخیر به همراه رهبری ارکستر علی رهبری به فعالیت خود ادامه می دهد، رضا فکری هنرمند ایرانی را پس از اجرای تعداد قطعه از اپرای «فلوت سحر آمیز» و «صیادان مروارید» به عنوان سولیست تِنور خود انتخاب انجام.

رضا فکری از جمله هنرمندان جوان عرصه موسیقی هست که طی سال های اخیر ضمن فراگیری تئوری موسیقی و سلفژ نزد علیرضا شفقی نژاد، لوریس هویان و آیدین صمیمی مفخم آواز کلاسیک را نیز نزد هویات و گوکسای یاران یاد گرفت. او تاکنون به همراه گروه های مختلفی چون گروه کر ارکستر سمفونیک پایتخت، ارکستر سمفونیک صدا و سیما، «آواسا» و تعدادی دیگر از مجموعه ها همکاری داشته هست.

این هنرمند به همراه برگزاری رسیتال های آوازی به تدریج خود را به عنوان سولیست معرفی انجام و بعدها همراه به همراه علی رهبری به عنوان سولوی تنور «کارمینا بورانا» و قطعه «علمدار» به آهنگسازی پوریا خادم پلن هایی را اجرا انجام.

اپرای ترکیه دارای سالن هایی در منطقههای آنکارا، هستانبول، آنتالیا، ازمیر، مرسین و سامسون هست و تحت نظر وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اداره می شود