گروه «مولانا» چهل ساله انجام گرفت/ «کورده‌واری» در وحدت اجرا می‌شود • سیاه جامگان

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

به نقل سرویس موسیقی سیاه جامگان فرهنگی، کنسرت «کورده واری» به سرپرستی و آهنگسازی محمد جلیل عندلیبی روز هفتم آذر ماه به معقولت چهلمین سالگرد تاسیس گروه «مولانا» در تالار وحدت برگزار می شود. در این کنسرت که به یاد هنرمند پیشکسوت موسیقی انجامستان علی اصغر انجامستانی اجرا می شود، سیدرضا صلواتی (انجامستانی) نوه سید علی اصغر به عنوان خواننده، گروه مولانا را همراهی می‌کند.

بهزاد فروهری نواخانومده نی، صابر نظرگاهی نواخانومده تار، همایون پشتدار نواخانومده کمانچه، آراس رجبی نواخانومده نی، محمدجلیل عندلیبی نواخانومده سنتور، سانوا عندلیبی نواخانومده عود، سالار عندلیبی نواخانومده تمبک و فرهاد عندلیبی نواخانومده دف در این کنسرت  گروه «مولانا» را همراهی انجام میدهند.

در توضیح کنسرت آمده هست: «این اجرا نگاه ویژه‌ای به گوشه‌های انجامی در موسیقی اصیل ایرانی دارد و منطبق به همراه موسیقی ردیفی و دستگاهی هست. آهنگساز این آثار در اجرای «کورده‌واری» بر ارتبه همراهط و تبه همراهدل موسیقایی میان مکتب انجامستان و موسیقی اصیل ایرانی تاکید دارد.»

محمدجلیل عندلیبی اواخر سال ۹۵ آلبوم «میهن» را به همراه صدای سالار عقیلی روانه به همراهزار موسیقی انجام که در اردیبهشت ماه سال جاری نیز اجرای خانومده این اثر روی صحنه رفت.